Home / SÜRDÜRÜLEBİLİR EV SİSTEMLERİ

SÜRDÜRÜLEBİLİR EV SİSTEMLERİ

Sürdürülebilir mimari harikası olarak nitelendirilen ekolojik ev Lighthouse, günlük su ihtiyacını, yağmur suyunun arıtılması ile elde ediyor. Evde kullanılan atık sular ise yeniden kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Uzun süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan doğa dostu ekolojik evde ısı kaybı %60 daha az yaşanıyor. Sürdürülebilir evin tüm enerji ihtiyacı ise güneş enerjisi ile sağlanıyor.

Teknoloji olarak şu anda en fazla 7-8 katlı binalar yapılabilen prefabrik evler, çelik konstrüksiyon üzerine inşa edildiği için beton evlere göre daha sağlam oluyor. Vidalı bir sistem olduğu için depremlerde esnemesi de can güvenliği sağlıyor.Prefabrik panel sistemlerden montajlanan prefabrik evler iklim şartlarına uygun olarak iki ve üç katlı olarak da tasarlanabiliyor. Kolaylıkla sökülebilen, taşınabilen ve monte edilebilen paneller sayesinde yapı mimarisi istenilen doğrultuda değişebildiği için esnek tasarlanıyor.

Bakım gerektirmiyor

Normal evden daha masrafsız olan prefabrik yapılar uzun süre kullanılıyor. Klasik ev bir yılda, prefabrik ev ise bir ayda tamamlanıyor. Yanmaz sınıf malzeme kullanılan prefabrik yapılarda yangın yayılmıyor. Bakım gerektirmiyor. Diğer binalara bir şey olduğunda görecekleri zararı prefabrik yapılar da görüyor ama tamir ve tadilatı klasik binaya göre çok daha hızlı, modern ve ekonomik oluyor.

Bob Marley
In eget nisl in justo mattis accumsan eu

Farklı alanlarda kullanılıyor

Geniş bir kullanım seçeneği sunan prefabrik yapılar konutlar, okullar, hastaneler, ofis binaları, yatakhane binaları, WC & duş binaları, sosyal binalar, mutfak & yemekhane binaları, laboratuvarlar, rekreasyon binaları, patlamaya dayanıklı binalar, spor tesisleri, askeri kamp yapıları, güvenlik kulübeleri ve inşaat şantiyeleri başta olmak üzere bir çok yerde tercih ediliyor.

Çok avantajlı

Birçok avantajı bünyesinde barındıran prefabrik yapılar, üretim, nakliye ve montaj kolaylığı sağlarken cıvata-somunla bağlantı sistemi de kurulacak mekanlara portatiflik kazandırıyor. Normal inşaatlara eş değer bir ömür sunan prefabrik yapıların malzemeleri yeniden kullanılabiliyor.

Son Yazılarımız